Семінари, конференції, педради

Предметний день може розглядатися:

·        Як один із способів організації навчального процесу;

·        Як прийом активізації пізнавальної діяльності учнів з дисциплін шкільного курсу;

·        Як мотивація до самостійної індивідуальної та групової діяльності.

Часто саме проведення предметного дня розвиток та виховання окремої особистості відбувається набагато успішніше.

Положення про предметний день

Предметний день - це комплекс навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення фахового досвіду вчителів.

Предметний день проводиться з різних навчальних предметів( яку одного предмета, так і поєднання кількох суміжних).

До участі в ньому запрошують колег по роботі, творчі колективи школи, батьків, громадськість.

Завдання предметного дня

1.     Забезпечити найсприятливіші умови для  виявлення та розвитку творчості учнів, пошуку обдарованих дітей.

2.     Стимулювати активну творчу працю учнів у процесі навчання.

3.     Підвищити інтерес до профільних та інших предметів, поглибити знання школярів.

4.     Сприяти навчальній, громадсько-організаційній, культурно – мистецькій діяльності учнів.

Функції предметного дня

Організаційна .Предметний день дає можливість внести цікаві заходи та прийоми у навчально- пізнавальний процес, удосконалити організаційні здібності вчителів та учнів.

Діагностична. Під час проведення предметного дня є можливість отримати динамічну інформацію про розвиток професійного рівня вчителів та особистісний розвиток учнів.

Моделювання. Під час планування предметного дня розроблюються принципово нові форми навчально-виховної діяльності учнів.

Пропагандистська. Зміст предметного дня спрямований на інформування учнів про сучасні досягнення науки та техніки.

Структура предметного дня

Предметний день має включати виховні заходи, виставки, вікторини, змагання, інтелектуальні ігри та турніри, свята, вечори, індивідуальні та групові конкурси дитячої творчості, конкурси- захисти проектів, зустрічі з цікавими людьми.

Кожен предметний день повинен мати якесь інформаційне забезпечення.